Samsung LM301H FULL SPECTRUM, Samsung LM351H 660nm RED Yüksek Verimlilik, 5 (BEŞ) YIL GARANTİ....


6500 7500-13.33%
  • Nakliye: 

Daha Fazla Bilgi


Armütörün Etkinliği: %98
Güç: 440W(± %5)
Ölçüler: 75x65x8cm
Soğutucu: Alüminyum Soğutucu Kasa
Sürücü: Mean Well
Spektrum: Full Spektrum + 660nm Red
PPFD: 1232 μmol/j

Quantum Board'lar , geleneksel ışık kaynakları HPS &MH  ile kıyaslandığında boyutları küçüktür, daha az enerjiye gereksinim duyarlar, belirli dalga boylarında ışık verirler, ısı üretimleri az, ışık yoğunluğu ayarlanabilir ve gün ışığına yakın kalitede ışık verirler. Ayrıca bitki yetiştirme lambası bünyesinde, civalı ve sodyum içeren lambalar  gibi çevreyi kirleten gazlar bulunmamaktadır. Düşük elektrik tüketimi dolayısıyla da CO2 miktarını azaltıcı yönde etkisi olmamaktadır. Tasarlanan Quantum Board'ın bu özellikleri nedeniyle büyüme odaları ve kabinleri gibi kontrollü bitki büyüme ortamları için mükemmel derecede faydalar sağlayabilecek bir ışık kaynağıdır.

Armatürlerimizde, Soğuk beyaz gün ışığı Samsung LM301H (5000K), Kırmızı Samsung LH351H  (660nm), ışık veren LED gruplarından oluşan bir Quantum Board  tasarlanmış ve Qauntum Board’ın aydınlatma homojenliği, radyometrik analiz sonuçları ile güç tüketimi araştırılmıştır. 

Işık seviyesi %0-100 arasında ve %25 adımlarla ayarlanabilmektedir. Lambanın verdiği en yüksek PPFD değeri ise 1232 μmol/j olarak ölçülmüştür. 

Öte yandan, Quantum Board’ların dizilişi kullanıldığı deneme sonuçlarından yüzey üzerinde ölçülen ışınımsal aydınlık değerleri incelendiğinde, geleneksek ışık kaynakları yani HPS&MH den daha verimli olduğu ve daha tasarruflu olduğu kanıtlanmıştır.